Studia I stopnia na kierunku WZORNICTWO trwają 4 lata (8 semestrów). Absolwent otrzyma tytuł licencjata. Program studiów przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w zawodzie projektanta wzornictwa i pracy artystycznej.

Specjalność projektowanie ubioru została utworzona z myślą o osobach zainteresowanych kreowaniem ubioru i produkcją odzieży. W obecnych czasach, w projektowaniu odzieży stawiane są wysokie wymagania estetyczne, wymagania dotyczące komfortu użytkowania odzieży zarówno ubrań codziennego użytku jak i ubrań stosowanych w ekstremalnych warunkach. W czasie studiów studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i konstrukcji odzieży, projektowania procesu produkcyjnego, wykorzystania najnowszych metod komputerowych w projektowaniu, promowania produkowanej marki, projektowania odzieży do specjalnych zastosowań. Wiedza zdobyta podczas studiów będzie stanowiła wystarczającą podstawę do podjęcia pracy w zakładach przemysłu odzieżowego, studiach projektowych.

Specjalności:

PROJEKTOWANIE MODY

PROJEKTOWANIE BIŻUTERII

*Prowadzenie studiów na danej specjalności uwarunkowane jest odpowiednią ilością kandydatów.Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego