WYJAZD DLA STUDENTÓW KIERUNKU ZAMAWIANEGO - BUDOWNICTWO

W dniu 10.06.2014 r. zaplanowana jest kolejna wycieczka w ramach projektu kierunków zamawianych. Wycieczka zaplanowana jest do Huty Łabędy. Wyjazd spod Uczelni o godz. 9.00.


WYKŁAD GOŚCINNY DLA STUDENTÓW KIERUNKU BUDOWNICTWO

W DNIU 12.06.2014 r. (CZWARTEK) O GODZ. 11.00 W AULI B0 ODBĘDZIE SIĘ WYKŁAD „Drewno modyfikowane termicznie - nowy produkt, nowe możliwości”. OBECNOŚĆ NA WYKŁADZIE OBOWIĄZKOWA.
WYKŁAD GOŚCINNY DLA STUDENTÓW KIERUNKU BUDOWNICTWO

05 czerwiec 2014r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbędzie się wykład Gościnny dla studentów kierunku Budownictwo: "Komfort akustyczny w obiektach budowlanych". W ramach projektu "Pewny Sukces Na Pewnych Kierunkach - Wzornictwo i Budownictwo".
INFORMACJA DLA STUDENTÓW KIERUNKU BUDOWNICTWO - II ROK

W związku z zaplanowanymi wyjazdami do firm Budowlanych oraz Produkcyjnych studentów kierunku Budownictwo II roku informujemy że wyjazdy odbędą się z dniach 18.06.2012, 19.06.2012 oraz 22.06.2012.

Zbiórka uczestników wyjazdu odbędzie się:
w dniu 18.06.2012 o godz. 10.00,
w dniu 19.06.2012 o godz. 9.30,
w dniu 22.06.2012 o godz. 8.15,


GALA FINAŁOWA KONKURSU „MODA NA SZYCIE”

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach po raz kolejny zorganizowała konkurs „Moda na szycie”. Uroczysta finałowa gala połączona z pokazem mody i wystawą prac odbędzie się 30 marca 2012 o godz. 18:00 w Hotelu Angelo w Katowicach.
Część pierwsza: Finał Konkursu
Konkurs „Moda na szycie” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach wspólnie z firmą STRIMA przeprowadzany w ramach projektu unijnego, a dotyczącego ubioru reklamowego.
Część druga: Pokaz Mody
Stanowi prezentację realizacji studenckich z I, II roku studiów stacjonarnych oraz I, II, III studiów niestacjonarnych, wykonanych w ramach semestru zimowego w roku akademickim 2011/2012 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W ramach tej części zostaną zaprezentowane oryginalne projekty strojów, w których na uwagę zasługuje kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia studentów. Kreatywność i potrzeba szukania nowych rozwiązań to główny motor rozwoju i wprowadzania wszelkich zmian w modzie, więc jest niezwykle ważna i potrzebna dla przyszłego projektanta. Na pokazie zaprezentowane zostaną abstrakcyjne, przestrzenne kompozycje, wykonane w ramach ćwiczeń na deformację i podkreślenie sylwetki. Za pomocą prostych środków plastycznych, takich jak: linia, plama i bryły geometrycznych studenci wykonali kompozycję na uproszczonej sylwetce człowieka.
Wystawa:
Towarzysząca pokazowi wystawa stanowi uzupełnienie części drugiej i prezentuje pełne spektrum działań plastyczno - projektowych młodych artystów z kierunku Wzornictwo, podejmowanych w ramach pracowni „Projektowania Ubioru” i „Akcesoriów”, przy współudziale pracowni „Konstrukcji Ubioru” oraz „Warsztatów doświadczalnych”.
WYKŁAD GOŚCINNY DLA STUDENTÓW KIERUNKU BUDOWNICTWO

19 grudnia 2011r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbędzie się wykład Gościnny dla studentów kierunku Budownictwo: "Technologie wzmacniania podłoża gruntowego - wykonastwo specjalnych robót geotechnicznych". W ramach projektu "Pewny Sukces Na Pewnych Kierunkach - Wzornictwo i Budownictwo".
DODATKOWY KONTAKT TELEFONICZNY [01.10.2011r.]

W związku z uruchomieniem nowych linii telefonicznych do obsługi projektu "Pewny sukces na pewnych kierunkach - Wzornictwo i Budownictwo" jest możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami zajmującymi się prowadzeniem projektu.
Nr telefonów: 603 799 998 ; 609 599 998 ;


„MODNY WIECZÓR” – POKAZ MODY STUDENTÓW WST 20 KWIETNIA 2011

"Pokaz mody zorganizowany przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach w Teatrze Korez 20 kwietnia 2011 o godz. 17.00 przy pl. Sejmu Śląskiego 2. to finał konkursu tematycznego ogłoszonego przez firmę Potis & Verso przedstawiający prace studentów I roku kierunku Wzornictwo Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Studenci przygotowali specjalnie na tą okazję prezentację górnej części stroju kobiecego w postaci bluzki wieczorowej, oryginalnej i modnej, która na pewno pobudzi naszą wyobraźnię.

Kreacje zainspirowane pejzażem, kompozycje geometryczne, niekonwencjonalne maski przedstawiające świat ptaków i ryb, intrygujące prace wykonane z materiałów odpadowych oraz najbardziej znane formy damskiego ubioru w postaci małej czarnej, to wszystko stanowić będzie oryginalne uzupełnienie całości pokazu.


KONKURS TEMATYCZNY "MODNY WIECZÓR" DLA FIRMY POTIS & VERSO [28.02.2011r.]

Dziś rozpoczyna się konkurs tematyczny w ramach projektu "Pewny sukces na pewnych kierunkach - Wzornictwo i Budownictwo" na zaprojektowanie oraz realizację bluzki wizytowej. Konkurs prowadzony jest dla firmy Potis & Verso. Wszystkich studentów zapraszamy do uczestnictwa w konkursie. zakończenie konkursu: 28.03.2011r.. Aby przystąpić do konkursu należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz złożyć deklarację uczestnictwa w konkursie tematycznym.
Regulamin konkursu tematycznego "Modny wieczór".
Deklaracja uczestnictwa w konkursie tematycznym "Modny wieczór".


KONKURS TEMATYCZNY "MODNY WIECZÓR" [21.02.2011r.]

Wszystkich studentów kierunku zamawianego Wzornictwo w ramach projektu "Pewny sukces na pewnych kierunkach - Wzornictwo i Budownictwo" zapraszamy do udziału w konkursie tematycznym "Bluzka wizytowa". W ramach konkursu można zdobyć ciekawe doświadczenie oraz wygrać wspaniałe nagrody. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Czas trwania konkursu 28.luty 2011r. - 28.03.2011. Szczegóły już w krótce.


PRZYZNANIE STYPENDIÓW MOTYWACYJNYCH NA KIERUNKACH ZAMAWIANYCH PRZEZ KOMISJĘ STYPENDIALNĄ [26.01.2011r.]

W związku z obradami komisji stypendialnej dnia 17.12.2010r. ustalona została lista rankingowa oraz lista osób uprawnionych do otrzymywania stypendium motywacyjnego na I roku kierunków zamawianych.
Lista osób uprawnionych do otrzymywania stypendium motywacyjnego na kierunku Wzornictwo
Lista osób uprawnionych do otrzymywania stypendium motywacyjnego na kierunku Budownictwo


LISTA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z PRZEDMIOTU FIZYKA NA KIERUNKU ZAMAWIANYM - WZORNICTWO [16.12.2010r.]

Do uczestnictwa w zajęciach wyrównawczych na I semestrze kierunku Budownictwo z przedmiotu Fizyka zakwalifikowane zostały osoby znajdujące się na liście dostępnej poniżej
Lista osób zakwalifikowanych na zajęcia wyrównawcze z Fizyki na kierunku Wzornictwo


LISTA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z PRZEDMIOTU MATEMATYKA NA KIERUNKU ZAMAWIANYM - BUDOWNICTWO [14.12.2010r.]

Do uczestnictwa w zajęciach wyrównawczych na I semestrze kierunku Budownictwo z przedmiotu Matematyka zakwalifikowane zostały osoby znajdujące się na liście dostępnej poniżej
Lista osób zakwalifikowanych na zajęcia wyrównawcze z Matematyki na kierunku Wzornictwo


LISTA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z PRZEDMIOTU RYSUNEK NA KIERUNKU ZAMAWIANYM - WZORNICTWO [14.12.2010r.]

Do uczestnictwa w zajęciach wyrównawczych na I semestrze kierunku Wzornictwo z przedmiotu Rysunek zakwalifikowane zostały osoby znajdujące się na liście dostępnej poniżej
Lista osób zakwalifikowanych na zajęcia wyrównawcze z Rysunku na kierunku WzornictwoProjekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego